Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne FARMAPOL – postaw na najwyższej jakości leki i suplementy na rynku

Czym charakteryzują się tabletki Calcium Gluconicum? Farmapol

Tabletki Calcium Gluconicum Farmapol to lek, który służy do uzupełnienia zapotrzebowania lub niedoboru wapnia w organizmie. Dostarcza on w postaci bardzo dobrze przyswajalnego jonu wapnia i glukonianu magnezu, dwóch składników mineralnych bardzo istotnych dla prawidłowej gospodarki wapniowej i składników mięśni strukturowych. Lek jest dedykowany w przypadku stanów zwiększonego zapotrzebowania na wapń, np. w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, podczas karmienia piersią, w okresie ciąży, czy stanów niedoboru wapnia w organizmie. Calcium Gluconicum Farmapol może być stosowany w leczeniu osteoporozy różnego pochodzenia.

Jakie przeciwwskazania występują podczas użytkowania Calcium Gluconicum? Farmapol

Calcium Gluconicum Farmapol jest lekiem zawierającym wapń glukonian, który może być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Użycie tego leku może jednak nie być wskazane dla wszystkich pacjentów. Przed zastosowaniem Calcium Gluconicum Farmapol należy poinformować lekarza o przeciwwskazaniach, w tym nadwrażliwości na wapń glukonian, inne sole wapnia lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Działanie wapnia glukonianu nie jest wskazane u osób z hiperkalcemią, hiperwitaminozą D, szpiczakiem lub przerzutami nowotworowymi do kości.

Jakie są działania niepożądane podczas stosowania tego leku?

Calcium Gluconicum Farmapol jest popularnym lekiem stosowanym w suplementacji wapnia. Może być stosowany w profilaktyce i leczeniu niedoboru wapnia, a także w prewencji osteoporozy. Co więcej, Calcium Gluconicum Farmapol wykazuje potwierdzoną skuteczność w leczeniu niedokrwistości i miażdżycowych zmian naczyń wieńcowych. Choć Calcium Gluconicum Farmapol zazwyczaj działa bez niepożądanych skutków, niekiedy występują zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym wzdęcia, zaparcia lub biegunka. Duże dawki mogą prowadzić do hiperkalcemii.

(0)