Dieta pudełkowa Hashimoto — sprawdź ofertę cateringu dietetycznego LightDiet.pl!

Czym jest choroba Hashimoto?

Przewlekłe zapalenie tarczycy o podłożu immunologicznym, nazywane inaczej Hashimoto, to jedna z najczęściej występujących chorób dotyczących tego gruczołu. Stan zapalny pojawia się, ponieważ organizm atakuje sam siebie — tak w skrócie działa to schorzenie. Przyczynami Hashimoto mogą być: niedobór selenu w diecie, czynniki genetyczne, nadmiar jodu, problemy z równowagą hormonalną (w szczególności z estrogenami), przebyte infekcje, choroby wirusowe oraz stres. Niedobór witaminy D3 może również wpłynąć na rozwój tego schorzenia. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie przewlekłe zapalenie tarczycy, to dieta pudełkowa Hashimoto od cateringu dietetycznego LightDiet.pl jest właśnie dla Ciebie!

Dieta pudełkowa Hashimoto – co jeść w tej chorobie? 

Aby praca tarczycy była prawidłowa, dieta pudełkowa Hashimoto powinna zawierać: źródła pełnowartościowego białka, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, węglowodany złożone, produkty bogate w błonnik pokarmowy, ryby, zboża (zwłaszcza kiełki), nabiał, czerwone mięso, kasza gryczana, pestki dyni, rośliny strączkowe czy orzechy. Pierwiastki, które są bardzo ważne przy tym schorzeniu to selen i żelazo. W wyżej wymienionych produktach znajdziesz je w dużych ilościach! Dieta pudełkowa Hashimoto od LightDiet.pl zapewni Ci wszystkie odpowiednie składniki odżywcze i minerały. 

Dieta pudełkowa Hashimoto — dlaczego warto postawić na dietę pudełkową od LightDiet.pl? 

Dieta pudełkowa Hashimoto od cateringu dietetycznego LightDiet.pl gwarantuje odpowiednio zbilansowaną dietę, która układana jest przez doświadczone dietetyczki i doświadczonych dietetyków, połączenie zdrowia i pysznych smaków, zmniejszenie ryzyka rozwoju innych chorób współistniejących, wygodę i oszczędność czasu, początek zmian żywieniowych, które zostaną z Tobą do końca życia oraz sposób na jednoczesną walkę z przewlekłym zapaleniem tarczycy i utratę zbędnych kilogramów. Wypróbuj już dziś!

(0)